Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Tlačové správy


Ceny padajú aj v Bratislave, celoslovenský priemer cien bytov ostal v porovnaní s augustom nezmenený

Pokles cien nehnuteľností už je tu. Ukazujú to údaje Realitnej únie SR za september tohto roka. Ceny najlikvidnejších trojizbových bytov sa ku koncu tretieho kvartálu už znižovali vo väčšine krajských miest vrátane Bratislavy. Tento pokles prvýkrát reálne odzrkadľuje zmenu na trhu, ktorá nastala už skôr.


Na konci septembra sa po dlhom čase priemerná predajná cena bytov znížila takmer vo všetkých regiónoch SR, niekde ceny klesli takmer o 6 %. Výnimkou sú dve mestské časti Bratislavy, Banská Bystrica a Žilina. Vyplynulo to z údajov realitného portálu Nehnuteľnosti. sk.


Ponuka verzus realita
Keď si dnes pozriete inzertné portály, zmeny v cenách oproti minulému obdobiu pravdepodobne nezaregistrujete. Ponukové ceny si stále držia úroveň. Ťažko však zistíte sumy, za ktoré sa dané nehnuteľnosti v skutočnosti predali, čiže takzvané realizačné ceny. A tie v apríli zaznamenali ľahké znižovanie.

O tom, že automobilka postaví svoj nový závod v strednej Európe, sa začalo špekulovať už na začiatku roka 2015. Na jar boli informácie konkrétnejšie a spomínať sa začala Nitra. V decembri bolo všetko definitívne potvrdené. Kontinuálne so situáciou sa vyvíjal aj realitný trh v regióne.