Tlačové správy z oblasti nehnuteľností

NBS sa chystá ešte viac sprísniť poskytovanie úverov

Národná banka Slovenska dala do pripomienkového konania dve opatrenia, ktoré sa týkajú úverovania.

Asi 96 mesačných platov potrebuje Slovák, aby si mohol kúpiť priemerný 3-izbový byt

Z priemernej mesačnej mzdy si vlani na jeseň mohol Slovák dovoliť kúpiť 0,68 m2 nehnuteľnosti.

Ceny bytov sú na vrchole

Kto chce predať byt, má na to teraz možno najlepší čas. Naopak, s kúpou sa už netreba natoľko ponáhľať. Ceny niektorých najmä starších bytov a domov už totiž postupne siahajú na svoje maximum. Rástli v posledných troch rokoch z dôvodu mimoriadne lacných a dostupných hypoték.

5 predpovedí, čo nás tento rok čaká na realitnom trhu

Ceny bytov už zase rýchlo rastú a spomína sa praskanie realitnej bubliny.

Ľudia sa napriek prísnejším pravidlám k hypotékam dostanú, no do kúpy bytov či domov sa už nebudú hrnúť takým tempom ako doposiaľ. 

Ceny by síce mohli klesnúť, avšak vlastníci sa budú snažiť predísť tomu, aby na realitách prerobili, predpovedá možný vývoj na realitnom trhu analytik portálu Nehnuteľnosti.sk Martin Lazík.

Na predaj bytu je vhodný čas, na kúpu už nie

Jarné akcie bánk opäť prinášajú rekordne nízke úroky na hypotékach. Pre ešte stále aktuálne zúriacu úrokovú vojnu si Slováci na vlastnú strechu nad hlavou môžu požičať za ročný úrok od 1,2 percenta. Radosť z lacného požičania peňazí ľuďom kazia prudko stúpajúce ceny nehnuteľností. Hlavne vo väčších mestách s dostatkom pracovných príležitostí sa opäť začína vytvárať cenová bublina.

1-5 z 37 Ďalšia Stránka >>
Copyright © 2009 Realitná kancelácia Dolcan|Pri synagóge č. 2, 949 01 Nitra, Tel. 0911 469 959|Stránku vytvoril a prevádzkuje EWORKS.sk