Tlačové správy z oblasti nehnuteľností

Ceny bytov sú na vrchole

Kto chce predať byt, má na to teraz možno najlepší čas. Naopak, s kúpou sa už netreba natoľko ponáhľať. Ceny niektorých najmä starších bytov a domov už totiž postupne siahajú na svoje maximum. Rástli v posledných troch rokoch z dôvodu mimoriadne lacných a dostupných hypoték.

5 predpovedí, čo nás tento rok čaká na realitnom trhu

Ceny bytov už zase rýchlo rastú a spomína sa praskanie realitnej bubliny.

Ľudia sa napriek prísnejším pravidlám k hypotékam dostanú, no do kúpy bytov či domov sa už nebudú hrnúť takým tempom ako doposiaľ. 

Ceny by síce mohli klesnúť, avšak vlastníci sa budú snažiť predísť tomu, aby na realitách prerobili, predpovedá možný vývoj na realitnom trhu analytik portálu Nehnuteľnosti.sk Martin Lazík.

Na predaj bytu je vhodný čas, na kúpu už nie

Jarné akcie bánk opäť prinášajú rekordne nízke úroky na hypotékach. Pre ešte stále aktuálne zúriacu úrokovú vojnu si Slováci na vlastnú strechu nad hlavou môžu požičať za ročný úrok od 1,2 percenta. Radosť z lacného požičania peňazí ľuďom kazia prudko stúpajúce ceny nehnuteľností. Hlavne vo väčších mestách s dostatkom pracovných príležitostí sa opäť začína vytvárať cenová bublina.

Rality - Stavebné povolenie

Pri riešení vlastného domova dá niekto prednosť kúpe domu na kľúč, niekto výhodnej kúpe a následnej rekonštrukcii a niekto radšej kúpi pozemok a ide stavať. Všetky tieto možnosti majú svoje výhody aj nevýhody a tú poslednú si väčšinou volia ľudia, ktorí chcú mať každý detail svojho nového domova podľa svojich predstáv. Ak sa však rozhodneme pre výstavbu nového domu, nevyhneme sa istým „procedúram“. Jednou z nich je aj stavebné povolenie.

Znalecký posudok nehnuteľností

Znalecký posudok na nehnuteľnosť je možné v stručnej definícii popísať ako určenie hodnoty konkrétneho domu, bytu, podnikateľského objektu či pozemku; je nielen užitočný pre majiteľa ako informačný údaj, ale najmä potrebný pre rôzne právne úkony, ktoré súvisia s kúpou, predajom, úverom, ručením a podobne. Väčšina z nás sa už zrejme so znaleckým posudkom ako takým stretla a ak nie, určite sa to v budúcnosti stane. Poďme sa teda pozrieť na to, ako sa vyhotovuje, na koho sa obrátiť a čomu sa vyhnúť, aby sme peniaze zaň nevyhodili zbytočne.

1-5 z 35 Ďalšia Stránka >>
Copyright © 2009 Realitná kancelácia Dolcan|Pri synagóge č. 2, 949 01 Nitra, Tel. / Fax.: 037 / 652 20 15|Stránku vytvoril a prevádzkuje EWORKS.sk